Współpraca ze Starostwem Powiatowym w Policach

4.04.2024
Klub Piłki Siatkowej Chemik Police S.A. i Starostwo Powiatowe w Policach podpisały list intencyjny dotyczący współpracy. Partnerstwo skupi się na aspektach sportowych, promocyjnych i finansowych.
 
Ma na celu rozwój lokalnej społeczności poprzez promowanie aktywności fizycznej, wzmacnianie więzi międzyludzkich oraz budowanie pozytywnego wizerunku regionu.
 
- Chcemy współpracować z podmiotami z naszego regionu. Jesteśmy dumni z miejsca, w którym gramy i zamierzamy je promować. Mamy nadzieję, że współpraca poszerzy możliwości i zainteresuje lokalne firmy dołączeniem do grona partnerów Chemika. Starostwo, działając w ramach współpracy, będzie angażować kontakty oraz środki w promocję klubu. Chcielibyśmy, aby partnerstwo przyniosło korzyści zarówno dla społeczności lokalnej, jak i dla naszej drużyny – mówi Radosław Anioł, p.o. Prezesa Chemika.
 
Podmiotami wchodzącymi w skład umowy są też Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Policach i UKS SMS Police.
 
- Zależy nam na stworzeniu piramidy sportowej z naszego regionu. Czujemy, że ten aspekt działalności Chemika był zaniedbany, dlatego w długofalowej wizji chcielibyśmy współpracować z klubami młodzieżowymi z województwa. Idea jest taka, aby wyróżniające się siatkarki w przyszłości mogły zasilać skład Chemika. Plan jest ambitny, ale warto zacząć go realizować – dodaje Anioł.

List intencyjny został podpisany w towarzystwie Andrzeja Bednarka, Beaty Chmielewskiej i Cezarego Arciszewskiego po stronie starostwa, oraz Radosława Anioła i Piotra Kołackiego, członka Rady Nadzorczej, po stronie klubu.