Cztery siatkarki Chemika Police powołane do kadry

3.12.2013

Dzisiaj trener reprezentacji Polski siatkarek, Piotr Makowski, ogłosił skład szerokiej kadry na turniej kwalifikacyjny do mistrzostw świata, który odbędzie się w dniach 3-5 stycznia 2014 r. w Łodzi. W grupie 22 zawodniczek są cztery siatkarki z naszego klubu: Katarzyna Gajgał – Anioł, Małgorzata Glinka – Mogentale, Izabela Kowalińska i Anna Werblińska.

Z grona powołanych dziś siatkarek trener Makowski musi wyselekcjonować 14 zawodniczek, a ich nazwiska podać najpóźniej 12 grudnia br. Ta grupa rozpocznie przygotowania do turnieju w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, 26 grudnia br. w Spale. W ramach turnieju kwalifikacyjnego Polki zagrają 3 stycznia 2014 r. ze Szwajcarią, dzień później z Hiszpanią, a 5 stycznia z brązowymi medalistkami tegorocznych mistrzostw Europy – Belgijkami.

Nie są to jedyne powołania z Chemika Police do kardy Polski. Do składu sztabu szkoleniowego reprezentacji dołączył Antonio Tome del Olmo, hiszpański fizjoterapeuta, na co dzień pracujący z naszymi siatkarkami.

W drużynie Chemika Police grają także dwie reprezentantki Serbii: Maja Ognjenović i Ana Bjelica. Obie siatkarki otrzymały powołania do kadry swojego kraju na turniej kwalifikacyjny do mistrzostw świata, w którym Serbia grać będzie w Baku z Azerbejdżanem, Izraelem i Estonią.