Beppe Cuccarini: To będzie gra o wysoką stawkę

24.02.2014

O rozegranych meczach ćwierćfinałowych Pucharu Polski oraz o najbliższych planach drużyny rozmawiamy z trenerem Chemika Police, Giuseppe Cuccarinim.

- Nafta Piła nie była bardzo wymagającym rywalem, a zatem poziom spotkań nie był wysoki. Jakie pozytywne doświadczenia dał ten ćwierćfinałowy dwumecz?

- Osobiście jestem zadowolony z postawy mojej drużyny w meczach z Naftą Piła. Przede wszystkim bardzo dobrą pracę na drodze do turnieju finałowego o Puchar Polski wykonaliśmy w spotkaniu wyjazdowym. Tam poszło nam zdecydowanie szybciej i łatwiej niż tu, w Policach. Mając duży komfort gry i praktycznie pewny awans mecz rewanżowy podporządkowaliśmy innym celom, bardziej perspektywicznym, przyszłościowym. Stąd może dla obserwatorów gra była trochę dziwna, jednak dla mnie i dla zespołu istotna. Poza tym utrzymujemy rytm meczowy przed najważniejszą częścią sezonu.

- Teraz przed Chemikiem Police dwa sparingi z Panterami z Coengliano. Jakie cele mają spełnić?

- Imoco Volley jest czołową drużyną we Włoszech, prezentuje bardzo wysoki poziom sportowy. Jedziemy do Coengliano, aby rozegrać dwa spotkania z rzędu z mocnym, wymagającym rywalem. Przed Chemikiem Police są mecze pucharowe oraz decydująca faza play-off o mistrzostwo Polski. Grać będziemy dzień po dniu. Rywalami będą drużyny reprezentujące najwyższy poziom w polskiej siatkówce. Musimy się do tego przygotować. Temu ma służyć i taki cel ma nasz wyjazd do Włoch. Oczywiście nie jest to dla nas w stu procentach komfortowa sytuacja, bo musimy odbyć daleką podróż, ale chcemy zrobić wszystko co niezbędne przed czekającymi nas, najważniejszymi meczami w sezonie.

- Najbliższy taki ważny mecz, to półfinał Pucharu Polski z BKS Aluprofem Bielsko-Biała. Czego mogą spodziewać się kibice po tej konfrontacji?

- To będzie gra na wysokim poziomie, bo Bielsko, jest bardzo, bardzo dobrą drużyną, grają tam siatkarki posiadające duże umiejętności. To, że w sezonie zasadniczym wygraliśmy dwukrotnie nie ma w tym momencie większego znaczenia. Półfinał Pucharu Polski to będzie jeden mecz, gra o wysoką stawkę. Oczywiście będziemy do niego odpowiednio przygotowani, bo naszym celem jest zwycięstwo.

- Tego życzymy i trzymamy kciuki za powodzenie.

- Bardzo dziękuję.