Iga Chojnacka: Wkurzający wynik

30.04.2019

Iga Chojnacka i Maja Tokarska komentują spotkanie o brązowy medal, w którym Developres SkyRes Rzeszów pokonał Chemik Police w tie breaku. 

Chemik wygrał pierwsze dwa sety i dążył do wyjścia na prowadzenie w rywalizacji o brązowy medal. Developres odrobił jednak straty, finalnie wygrywając pojedynek w pięciu setach.

- Nie uważam, żeby mecz składał się z dwóch części. Wystarczy spojrzeć na wyniki setów, wszystkie były bardzo wyrównane. W wygranych partiach odrabiałyśmy straty i wygrywałyśmy w końcówkach, prawie że na przewagi. Zabrakło nam niewiele, zwłaszcza w czwartym secie. Dlatego jest to wynik bardzo wkurzający – mówi środkowa Chemika. 

Czwarte spotkanie o brązowy medal rozegrane zostanie w Rzeszowie. Chemik musi wygrać, aby przenieść rywalizację do Polic i doprowadzić do piątego, rozstrzygającego meczu. Z kolei wygrana Rzeszowa zapewni mu brązowy medal LSK. 

- Do czwartkowego pojedynku musimy podejść tak, jak w dzisiejszym meczu po trzecim secie. Trzeba mieć świadomość, że przegrana to nie koniec świata. Z nożem na gardle gra się nie najlepiej, musimy być rozluźnione.  Nie jest prawdą, że nam wszystko jedno, czy będziemy trzecie czy czwarte. Chcemy być trzecie, ale musimy zagrać na luzie, co czasem nie jest łatwe – dodaje Tokarska. 

Całe wypowiedzi dostępne są w Chemik Police TV i w naszych mediach społecznościowych.